Eğitim İçeriklerimiz

EĞİTİM MODELLERİMİZ

 

Maria Montessori: Kişiliğin oluşumunu temel alan, çocuğa önceden kurgulanmış bir ortamda, kendi kendini geliştirebileceği biçimde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanıyan bir yöntemdir. Günlük yaşam, duyular, matematik, dil ve kozmik alanlarında çocuğun kültürü keşfetmesini, bağımsız ve lider becerilerinin öne çıkmasını amaçlar.

 

Reggio Emilia: Sanatsal etkinlikleri ile araştırmaya teşvik eden, çocuğu, kendi seçimleri ile ilgi alanlarına yönelten, proje merkezli bir yaklaşımdır. Işıklı masa ve aynalı ortamda fotoğraf ve yazı çalışması, portfolyo sunumu için video oluşturma gibi faaliyetler, eğitimi şekillendiren süreçlerdir.

 

Çoklu Zeka Kuramı: İnsandaki 8 zeka kuramının varlığını öne sürerek, geliştirilebilen zeka türleri üzerine yoğunlaşır. Kavram çalışması, oyun kurma ve geliştirilebilir materyal ile zengin bir çevre imkanı sağlar. Bilgi, beceri, tutum ve alışkanlık gibi bir çok özelliğin kazanılmasını sağlar.

 

High Scope: ‘’Planla-Yap-Değerlendir’’ felsefesi ile özel bir materyal veya çevre gerektirmeyen bir sistemdir. Çocukların kendi kendilerine planlayıp, öğrenme kabiliyetlerini geliştirir.

 

Gems: ‘’Gözetimli Keşif’’ yöntemi ile çocukların ön planda olduğu, eleştirel düşündüğü, konunun temelindeki kavram ve fikirleri anladığı bir ortam sağlar. Program içinde yer alan eğlenceli etkinliklerle, çocukların fen ve matematik alanlarına ilgi duymaları sağlanır. Bilimsel düşüncenin temelleri atılır.

 

Scamper (Düşünce Gücü): Kavram ve dil etkinliklerinde beyin fırtınası oluşturan, şemalar aracılığıyla düşünceleri geliştiren ve problem çözümlerinde rehberlik eden inovatif bir yöntemdir.

Bir yorum bırak